Termin nadsyłania prac upływa z dniem 31 marca 2020 r.

Prosimy o załączenie poprawnie wypełnionego formularza zgłoszeniowego.

Zgłoszenie do konkursu
Fashion Designer Awards

Joanna Sokołowska-Pronobis

Joanna Sokołowska-Pronobis

pomysłodawczyni i organizatorka konkursu Fashion Designer Awards

Konkurs FASHION DESIGNER AWARDS organizowany jest od grudnia 2008 roku, inicjatorką i pomysłodawczynią jest Joanna Sokołowska-Pronobis.

To przedsięwzięcie dla początkujących designerów, których marzeniem jest rozwój i edukacja w zakresie projektowania ubioru. To przedsięwzięcie absolutnie dla wszystkich, których pasją jest moda. Konkurs jest realną szansą zaistnienia w mediach, zdobycia doświadczenia na stażach w atelier w Polsce i zagranicą, poszerzenia horyzontów i wzbogacenia portfolio.

Konsekwentnie od samego początku stawiamy na rozwój i edukacje młodych talentów przygotowując pule nagród opartą na stażach i praktykach w redakcjach mody, atelier projektantów w Polsce, firmach odzieżowych i stażach zagranicznych, co jest marzeniem każdego młodego designera, a w FASHION DESIGNER AWARDS jest to gwarantowane. Laureaci poprzednich edycji praktykowali m.in. w Bejrucie, Lizbonie, Kopenhadze, Mediolanie, Tel-Avivie.

Co ważne finaliści i laureaci FDA to dziś doceniani młodzi designerzy, którzy jak sami podkreślają ich przygoda z moda na dobre zaczęła się od sukcesów w FASHION DESIGNER AWARDS. Laureatami FDA byli m. in Sarbina Pilewicz, Piotr Drzał, Zuza Szamocka, Serafin Andrzejak, Ola Jendryka, Dominika Syczyńska, Celina Wesołowska, Adrian Krupa.

FASHION DESIGNER AWARDS to pierwszy tego typu projekt w Polsce, który od początku do końca konsekwentnie rozwija w młodych ludziach pasję, talent i świadomą potrzebę inwestowania we własną przyszłość.

Ideą FASHION DESIGNER AWARDS jest zaproszenie co roku zagranicznego projektanta jako honorowego przewodniczącego jury, który oprócz zaprezentowania swojej kolekcji na uroczystej gali zaprosi laureata do swojego atelier na staż.

FASHION DESIGNER AWARDS łączy najlepsze nazwiska z branży fashion w Polsce i debiutantów. FDA to najlepsze w Polsce jury. Znakomici eksperci z branży mody łowią talenty i odkrywają brylanty młodej mody.

Żaden projekt modowy w Polsce nie łączy tylu znakomitych ekspertów w jeden dreamteam.

Od początku istnienia nazwa FASHION DESIGNER AWARDS pojawiła się w mediach blisko 5000 razy.

FASHION DESIGNER AWARDS to idea, którą warto wspierać!

FASHION DESIGNER AWARDS to szansa dla przyszłych projektantów mody!

FASHION DESIGNER AWARDS to przygoda życia!