Znamy 30 młodych projektantów, których jury 11 edycji FDA wybrało do kolejnego etapu

Znamy 30 młodych projektantów, których jury 11 edycji FDA wybrało do kolejnego etapu

4 czerwca w Bagatela Space odbyły się pierwsze obrady jury 11. edycji Fashion Designer Awards. Jurorzy konkursu m.in.: m.in.Dorota Williams, duet Paprocki&Brzozowski, duet MMC Studio, Joanna Horodyńska, Asia Typek, Vasina, Weronika Płocha, Mikołaj Komar i Joanna Sokołowska-Pronobis z ogromną radością wybrali zwycięzców 1-szego etapu FDA – 30 młodych designerów, którzy przekonali jurorów do swojej interpretacji tematu 11 edycji FDA – „My City My Energy”.

Uczestnicy spotkania zabrali gości w porywającą podróż do miejsc, które ich inspirują najbardziej, które dla nich są tytułowym "city" – wybraliśmy się więc do Berlina, Łodzi, Paryża, Londynu, Nowego Jorku, ale miastem do którego wszyscy wracają jest Warszawa.

Obrady Jury FDA 2020


Fashion Designer Awards to prestiżowy konkurs młodej mody organizowany od 2008 r. przez Joannę Sokołowską-Pronobis. W 11 edycji tematem jest: My City My Energy, dlatego główną rolę w kolekcjach debiutantów odgrywały miasta – Warszawa, Amsterdam, Kraków, Miami, Tokio, Nowy Jork, Singapur, Londyn, Paryż, Berlin, a także wyimaginowane miasta przyszłości, miasta marzeń oraz miasta ekologiczne. Kreatywność młodych ludzi nie miała granic.

Z podekscytowaniem oglądaliśmy nadesłane prace konkursowe. Uwielbiamy energię młodych projektantów. Ich pomysły i niczym nieograniczoną fantazję. Zaskoczył nas poziom nadesłanych prac. Bardzo kreatywne koncepcje, odpowiadające na przewodnie hasło konkursu i piękne portfolia. Zapamiętaliśmy już kilku wyjątkowo mocnych faworytów. Nie możemy się doczekać kolejnego etapu. Rysunek i koncepcja to jedno, ale zobaczenie wyłonionych projektów na żywo, dotknięcie tkanin i ujarzmienie proporcji w przestrzeni to następny bardzo podniecający etap.

Paprocki&Brzozowski

Tegoroczny poziom bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Zapowiada się bardzo ciekawy Finał, czuję że będzie bardzo ciężko wybrać najlepszą kolekcję, ponieważ są bardzo różnorodne – wiele będzie zależeć od jakości wykonywania projektów.

Rafał Michalak z duetu MMC Studio

Niesamowite uczucie, móc poznać tyle utalentowanych osób, które energię jaką czerpią z miast, przelewają na swoje projekty. Jest mi o tyle to bliskie, jako fotografowi ulicznemu, ze z każdego miejsca na świecie w jakim jestem, czerpię inną energie. W Waszych pracach tez to był bardzo widoczne. Gratuluje wszystkim uczestnikom, nie tylko niesamowitych projektów, ale przede wszystkim zaangażowania w stworzenie swoich kolekcji.

Asia Typek, jedna z najlepszych fotografek mody ulicznej
która dołączyła do jury 11. edycji

Te obrady były mocno wyczekiwane przez naszych uczestników, ale też nas jurorów, wielką radość sprawiło nam spotkanie z taką świeżą, niczym nie zmąconą, twórczą energia płynącą z projektów uczestników, nie możemy się doczekać spotkania z nimi już na początku września.

Joanna Sokołowska-Pronobis

Oto lista osób zakwalifikowanych do kolejnego etapu konkursu:

 1. Barbarewicz Żaneta
 2. Adamkiewicz Ada
 3. Biskup Oliwia
 4. Brzezińska Aleksandra
 5. Chruścińska Sonia
 6. Czajkowska Alicja
 7. Czarnota Edyta
 8. Dernovaia Lesja
 9. Dykiel Monika
 10. Filakiewicz Anastazja
 11. Frankowska Wiktoria
 12. Głażewski Damian
 13. Grzanka Paulina
 14. Jagodziński Mateusz
 15. Jannasz Adrianna
 1. Kaźmierczyk Konstancja
 2. Klekot Aleksandra
 3. Klimas Klaudia
 4. Korecka Manuela
 5. Król Jan
 6. Kundera Margo
 7. Lewandowski Adrian
 8. Łuczak Monika
 9. Masłosz Julia
 10. Pilarek Maja
 11. Pupczyk Magdalena
 12. Segedyn Patrycja
 13. Siłkowska Żaneta
 14. Wójciak Michał
 15. Zakrzewski Rafał